GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9366412
*
nr 936 6412
VASE
ceramics, height: 57, wear.
Keramik, höjd: 57
Condition: slitage
Estimate:
500
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday January 26 2015
at 20:42:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/1 14:06:49
1
100 kr
24/1 13:36:09
2
350 kr
26/1 07:03:14
3
300 kr
26/1 07:03:14
2
350 kr (Robot)
26/1 07:03:32
3
450 kr
26/1 20:37:43
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:09
*
VASE
Condition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 936 6412
VASE
ceramics, height: 57, wear.
Keramik, höjd: 57
Condition: slitage
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday January 26 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/1 14:06:49 | 1 | 100 kr |
| 24/1 13:36:09 | 2 | 350 kr |
| 26/1 07:03:14 | 3 | 300 kr |
| 26/1 07:03:14 | 2 | 350 kr (Robot) |
| 26/1 07:03:32 | 3 | 450 kr |
| 26/1 20:37:43 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:09



