Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9366412



*

nr 936 6412


VASE

ceramics, height: 57, wear.


Keramik, höjd: 57


Condition: slitage

Estimate:

500

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday January 26 2015
at 20:42:43


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/1 14:06:49 1      100 kr
24/1 13:36:09 2      350 kr
26/1 07:03:14 3      300 kr
26/1 07:03:14 2      350 kr (Robot)
26/1 07:03:32 3      450 kr
26/1 20:37:43 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
  • 7188 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:45
  • 6547 VASES
    2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:37
  • 7016 VASES
    one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:09




Ladda ner broschyr